Bajlandia Rokal

Kino ruchu w Elblągu

Kino 3D to już przeżytek. Od soboty, 10 marca, działa w Elblągu przy ulicy Kochanowskiego 11, jedna z najbardziej nowoczesnych sal kinowych, wyświetlająca filmy w technologii 7D. Jeżeli chcesz przenieść się na chwilę w wirtualny świat niesamowitych przygód wraz z CINEMA 7D RIDER, nie zwlekaj, przyjdz do nas. 

Jesteśmy drugim kinem w Polsce w technologii 7D. Zakupiliśmy licencję z prawem emisji dwudziestu filmów przez cały rok. Są wśród nich pakiety filmów Familijnych, pakiety filmów Ekstremalnych i pakiety filmów Grozy - w tym horrory. Jeden pakiet to kilkanaście minut projekcji, a raczej niezłej jazdy. Gwarantujemy, że dłużej ciężko będzie wytrzymać.

Do tego typu kina nie chodzi się po to aby przeżyć scenariusz filmowy – to nie do nas  - tu najważniejsza jest ostra jazda kolejką górską, pojazdem wyścigowym lub kosmicznym z dużą dozą adrenalina i wspaniałymi efektami specjalnymi, które w normalnym kinie są niemożliwe. Mam nadzieję, że społeczność Elbląga to doceni i skorzysta z okazji przeżycia efektów kina 7D na własnej skórze. 

Trzeba dobrze zapiąć się w pasy bezpieczeństwa i startujemy. W ciągu kilku chwil przy użyciu techniki filmów stereoskopowych, psychika przenosi nas z rzeczywistości do wirtualnego świata magii. Znajdujemy się w samym środku akcji. Kto się boi wysokości, musi się dobrze trzymać. Oblewa nas deszcz, obsypuje śnieg i to wcale nie wirtualnie. Czujemy na twarzy pęd wiatru, świeżą bryzę a czasami niezłe rozbryzgi wody. W scenach podwodnych z podłogi kina, unoszą się bąbelki powietrza, które możemy dotknąć. W czasie nawałnicy salę kinową rozświetlają błyskawice a przed ekranem wybuchają na wysokość półtora metra wirtualne płomienie ognia. Wybiegające z ekranu owady czy pełzające płazy autentycznie łechtają nasze łydki. 

Wyposażenie sali pozwala poznać stany, które w realnym świecie byłyby niemożliwe. Siedzenia mogą nas podnieść do wysokości 0,5m. poruszać się w trzech osiach a nawet imitować trzęsienie ziemi z częstotliwością drgań do 15Hz. System dźwięku przestrzennego został zaprojektowany i wykonany pod stereoskopowe filmy w technologii Cinema 7D, tworząc trójwymiarowe poczucie przestrzeni co umożliwia dokładne zlokalizowanie obiektów w ruchu. 

Centrum Lunaparkowe dla Dzieci "BAJLANDIA"
ul. Kochanowskiego 11, 82-300 Elbląg

tel. 055-233-78-21

do góry strony